Wizyta studentek z AIESEC

W dniach 12-16 stycznia naszą szkołę odwiedziła trójka studentek w ramach współpracy z organizacją AIESEC – Gabriela z Brazylii, Veronika z Węgier i Lita z Indonezji. Dziewczyny mieszkały w domach naszych uczniów, wraz z nimi przychodziły do szkoły i przejmując rolę nauczyciela, prowadziły zajęcia o swojej kulturze, kuchni, dzieliły się z klasami przeróżnymi ciekawostkami. Na ich lekcjach uczniowie mieli okazję poznać dany język, nauczyć się popularnych zwrotów, a nawet piosenek. Była to idealna możliwość by dowiedzieć się czegoś nowego oraz doszlifować swój angielski. Po szkole dziewczyny spędzały czas wolny poznając nasze miasto. Bardzo szybko nadszedł jednak czas na pożegnanie się i wrócenie do rzeczywistości, aczkolwiek ten tydzień pozostawił po sobie wiele dobrych wspomnień i chęci do brania udziału w takich projektach. Była to świetna okazja by poszerzyć swoją wiedzę wykraczającą poza granice Bytowa, jak i poznać trzy różne kultury w tak krótkim czasie.

Wiktoria, IIc

Wymiana ta była niezwykłym doświadczeniem i ciekawym sposobem nauki. Zarówno nauki o innych krajach, ich kulturze, języku i obyczajach jak i po prostu nauki języka angielskiego, co było głównym zamysłem naszej współpracy z AIESEC. Dzień z Litą, bo ją właśnie u siebie gościłam, był zwykły lecz niezwykły. Pokazywanie jej miasta stanowiło dla mnie wyzwanie i cieszyłam się ogromnie kiedy tylko cokolwiek się jej spodobało. Wszystko było dobrze zorganizowane, szczególnie ze strony nauczycieli, a i uczniowie wykazali się ogromną inicjatywą jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu ze studentkami. Bardzo się cieszę, że dostałam szansę wzięcia udziału w tym projekcie.

Zosia, IIc