Uczniowie naszej szkoły wybrali książki, które chcą czytać

W lutym nasza szkoła włączyła się do akcji  Ogólnopolskie Wybory Książek. Ponad tydzień uczniowie mogli głosować na swoje ulubione książki. Łącznicy biblioteczni byli odpowiedzialni za przekazanie kart do głosowania swoim koleżankom i kolegom z klasy. Każdy uczeń mógł zagłosować podając jeden, dwa lub trzy tytuły i autorów książek, które czytał w ciągu ostatnich dwóch lat.

W naszej szkole w głosowaniu wzięło udział 298 uczniów. Na podstawie Waszych propozycji sporządziliśmy szkolną listę książek, którą prześlemy do organizatorów akcji. To będzie nasz wkład w tworzenie ogólnopolskiego wykazu, który z kolei zostanie przekazany Ministerstwu Edukacji Narodowej. Powstała lista będzie brana pod uwagę przy naszych, szkolnych zakupach bibliotecznych.

Kategorie: Biblioteka, Newsy.