AIESEC znowu w akcji ;)

W minionym tygodniu – już po raz czwarty – gościliśmy w naszej szkole studentki-wolontariuszki z AIESEC. Li – studentka architektury z Chin, Fanny – absolwentka inżynierii chemicznej z Argentyny oraz Nigar – studentka lingwistyki z Azerbejdżanu dołożyły wszelkich starań, aby w ciągu pięciu dni przybliżyć nam swoją kulturę, zapoznać z ciekawymi miejscami i zwyczajami oraz wschodnimi sztukami walki, które Li osobiście przećwiczyła z klasą Ia ;)

Gdy usłyszałam o możliwości udziału w tym wydarzeniu, od razu się zgłosiłam. Oprócz podekscytowania, czułam też dosyć duży strach. Całkiem obca osoba (przed przyjazdem wiedziałam jedynie, że nazywa się Nigar, pochodzi z Azerbejdżanu i jest wegetarianką) miała mieszkać u mnie przez tydzień, jeść ze mną posiłki przy jednym stole, jeździć ze mną do szkoły. Bałam się, że sobie nie poradzę, nie dogadam się z moim gościem. Teraz wiem, że strach był nieuzasadniony – polubiłyśmy się z Nigar od pierwszego spotkania, świetnie nam się rozmawiało. Poznałam również pozostałe dziewczyny – Chinkę Li mieszkającą na czas wymiany u Jasia i Fanny z Argentyny, którą przyjął do siebie Mateusz. Spędzaliśmy razem dużo czasu – byliśmy na kręglach, pokazaliśmy dziewczynom okolice Bytowa, m.in jezioro Jeleń, wychodziliśmy razem na pizzę. Zdarzały się zabawne sytuacje, gdy po całym dniu rozmawiania po angielsku, któreś z nas próbowało płacić w sklepie w tym języku. Dzięki tej wymianie stałam się bardziej pewna siebie, łatwiej komunikuję się w języku angielskim, jestem bardziej otwartą osobą, a przede wszystkim poznałam świetnych ludzi i zawarłam przyjaźnie, być może nawet na całe życie.

Ola, IIc

Przez cały ubiegły tydzień miałem przyjemność gościć u siebie Li z Chin. Jej obecność pomogła mi poznać kulturę i zwyczaje Chińczyków. Sam także miałem okazję podzielić się z nią własną kulturą oraz pokazać jej wiele ciekawych miejsc w Bytowie. Dzięki projektowi AIESEC w dużym stopniu poprawiłem sprawność mówienia po angielsku. Bardzo dobrze wspominam wyjścia z przyjaciółmi z wymiany. Cieszę się z udziału w projekcie AIESEC i jestem pewien, że nie był to mój ostatni raz.

Jan, Ie

W minionym tygodniu mialem okazję z AIESEC. Bagościć w swoim domu wolontariuszkę z AIESEC. Bardzo się ucieszyłem na wieść o tym, że będę miał możliwość ugoszczenia Fanny z Argentyny, zwłaszcza, że nie był to mój pierwszy raz jako Host. Przez tydzień poznawałem kulturę Argentyńczyków oraz dzieliłem się naszą. Projekt AIESEC oprócz doskonalenia języków obcych pozwala otworzyć się na nowe kultury i nowych ludzi. Na pewno nie zapomnę nauki podstaw kung-fu na lekcji angielskiego czy świetnie spędzonego wieczoru na kręglach z całą grupą. Jestem szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie oraz mam nadzieję, że to nie był mój ostatni raz jako Host!

Mateusz, IIe