I POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY „ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ”

Z inicjatywy Powiatu Bytowskiego, we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bytowie i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, w dniu 7 kwietnia 2016 r. w godz. 9.00 – 13.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie odbyły się I Powiatowe Targi Edukacji i Pracy „Zaplanuj swoją przyszłość”.

Targi skierowane były głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w najbliższym czasie będą dokonywać wyborów związanych z dalszą ścieżką kształcenia lub podejmować pracę. Podczas targów uczniowie mieli bezpośrednią możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bytowskiego oraz z ofertą lokalnego rynku pracy. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały się lokalne firmy tj. Polmor, Wireland, Drutex, SI Metal, Łąccy, Talex, Selfia Paweł Zadworny. Stoiska miały również fundacja Parasol, Biblioteka Pedagogiczna w Bytowie, Powiatowy Urząd Pracy oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytowie pomagali także określić predyspozycje zawodowe uczniów.

Targi odwiedzili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego powiatu, którzy dodatkowo mieli możliwość odwiedzenia podczas wizyt studyjnych lokalnych zakładów pracy.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Kategorie: Newsy.