Co kryje się w kropli wody czyli hydrosfera na Kaszubach

W dniach od 15 marca do 17 marca grupa uczniów z klasy II C, IC i IA pod opieką D.Kerlin i J.Pilipczuk wzięła udział  w  zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.Oto krótkie sprawozdanie z naszego pobytu.

W każdym dniu odbywały się 2 spotkania z edukatorami, którzy zapoznawali nas w bardzo interesujący sposób z otaczającymi sferami.
W pierwszym dniu mieliśmy wizytę w Stacji Limnologicznej w Borucinie połączoną  z warsztatami,oraz zajęcia: Kartografia,czyli jak czytać mapę i nie zgubić się w lesie.Od tego momentu azymut dla wszystkich stał się oczywistą oczywistością!!!
Kolejne dni to warsztaty: Co kryje się w  kropli wody czyli hydrosfera na Kaszubach, Rezerwat Szczyt Wieżyca, Lasy Pojezierza Kaszubskiego, Pochodzenie jezior i form polodowcowych na pojezierzu.W wolnych chwilach również odbywała się edukacja muzyczna na przykład  przy wieczornym ognisku z repertuarem gorących hitów.Na koniec okazało się ,że wszyscy uczestnicy naszego wyjazdu są  fanami gier planszowych i nie tylko ???Wyjazd okazał się dla wszystkich bardzo ciekawą przygodą i dobrze spędzonym
czasem.
Kategorie: Newsy.