Ogólniak pełen pasji

Dzień Hobby
W tym roku pierwszy dzień wiosny połączyliśmy z Dniem Hobby, bo właśnie wiosną budzi się w ludziach chęć działania i podjęcia nowych wyzwań.
W ciągu pierwszej godziny naszą uwagę pochłonęły wystawki przygotowane przez uczniów. Ile ludzi tyle pasji, oznacza to, że wystawy były o różnorodnej tematyce, a zobaczyć można było mnóstwo rzeczy,  zaczynając od wyhaftowanych obrazów a kończąc na militariach. Nęciły zmysły stoiska z wypiekami. Patrząc na tłumy przy dziale słodkości można wywnioskować, że jedni z pasją wypiekali, by inni z pasją zajadali.

Podejrzyjcie co się działo.

Po godzinie rozeszliśmy się do sal, gdzie uczestniczyliśmy w żywych lekcjach . Każdy miał prawo wybrać te warsztaty, które najbardziej przypadły mu do gustu. Nie było to proste, bo różnorodność propozycji powodowała wewnętrzną rozterkę. Były zajęcia o charakterze artystycznym, sprawnościowym, rękodzieło, sztuki walki, rzeźba, fotografika i mnóstwo innych.
Nasi uczniowie nie tylko byli słuchaczami,  ale także prowadzili warsztaty. Wspomagali ich absolwenci LO, a także osoby pragnące podzielić się swoim pasjami.
Dziękujemy za zorganizowanie i zaangażowanie się w ten niepowtarzalny dzień Dyrekcji, a także pani M. Turzyńskiej, p. T. Sternal, p. K. Kreft oraz księdzu P. Spólnemu. Bez nich i bez nas to wydarzenie nie miałoby miejsca.
Taki dzień to też dobra okazja, żebyśmy dowiedzieli się o sobie czegoś więcej, poznali swoje pasje i zainteresowania, a nawet zobaczyli kogoś w zupełnie nowym świetle.
Zbierajmy już pomysły na przyszły rok!

„Dziękuję za miło i ciekawie spędzony czas we wtorek – piękne pokazy „pasji”, doskonałe warunki warsztatowe, wspaniałą, mądrą i wrażliwą młodzież i przyjaznych nauczycieli i pracowników szkoły. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego niezwykłego wydarzenia.”

Ewa Orzechowska