„JA-MY-GRUPA”

Niedawno zakończył się projekt z niemieckiego prowadzony przez p. K. Kreft. Obejmował on 60 godzin, a grupa projektowa liczyła 10 osób (plus jeden wolny słuchacz- pozdrawiamy Majkę).

W trakcie spotkań omawiana była aktualna tematyka medialna, kultura i literatura niemiecka oraz problemy społeczne.

Poruszaliśmy  wątki  związane z uchodźcami w aktualnej sytuacji geopolitycznej, przypomnieliśmy sobie  pojęcia takie jak rasizm, ksenofobia, nazizm i totalitaryzm. Potrzebne były nam, aby zrozumieć różne eksperymenty psychologiczne i ich wyniki. Zdumiewały i zaskakiwały nas  ludzkie reakcje i zmiany zachowania w konkretnych sytuacjach, przydzielonych rolach, pod wpływem presji grupy.

Uczestnicy projektu starali się również odpowiedzieć na pytanie, czy młodzież potrzebuje autorytetów? Czy je ma? Kto jest/ może być autorytetem.
Pomocą w zrozumieniu poruszanych tematów były filmy,m. in. Good bye Lenin, Das Leben der Anderen, Goethe!, Halt auf freier Strecke oraz Die Welle, który miał być przestrogą przed odżywianiem niebezpiecznych ideologii.

Końcową fazą projektu było przeprowadzenie ankiety i eksperymentów społecznych, mających na celu sprawdzenie reakcji otoczenia na różne bodźce.

Końcowe efekty pracy ,wyniki ankiety i filmy nagrane przez grupę zostały zaprezentowane wszystkim uczniom w środę, 12. kwietnia 2017 r.

Paulina Weinrauder, I d

Jeden z bohaterów filmu „Fala” mówi Zawsze miałem to, co chciałem, ciuch, forsę i inne rzeczy, ale najwięcej miałem nudy. My na pewno się nie nudziliśmy. Dziękuję serdecznie mojej grupie- praca z Wami to przyjemność! K. Kreft

Kategorie: Newsy.