X MUZA

Uczniowie Naszego LO (Jędrzej Szczepański oraz Marcin Janikowski) wygrali 12 kwietnia w Słupsku konkurs wiedzy o filmie „X Muza„. Nasi reprezentanci, dopingowani przez swój fan club, nie dali szans rywalom w żadnej z finałowych konkurencji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12 kwietnia 2017 w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 14. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

 

W rozgrywkach finałowych udział wzięły drużyny wyłonione podczas eliminacji (29 marca), w składzie: Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski – reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, Marta Prawdzik i Damian Wolski – reprezentujący Medyczne Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku oraz Michał KolankowskiJan Lubarski – reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

 

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu – należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii – należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych – podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów – jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych – uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać kto jest ich kompozytorem; rozbójnika – drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty – jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić – jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

 

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo – instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

 

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyli Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski (opiekun: Daniel Chałupa), II miejsce zajęli Marta Prawdzik i Damian Wolski (opiekun: Maja Frąckowiak), natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Michał Kolankowski i Jan Lubarski (opiekun: Iwona Płóciennik).

 

Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 44. Ińskim Lecie Filmowym.

 

Wszystkim laureatom i opiekunom gratulujemy, a na kolejną edycję konkursu zapraszamy za rok.