Inga w finale konkursu „Pokaż nam język”

Komisja Główna Konkursu pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała 25 uczniów z języka angielskiego i 25 z języka niemieckiego.

Wśród tych osób znalazła się również nasza absolwentka- Inga Formela.

Przypomnijmy, że do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło 22 uczniów naszej szkoły.

 

Ogólnopolski finał konkursu, odbył się  w dniach 1-2 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i składał się z dwóch części. Pierwszego dnia uczniowie pisali test polegający na udzieleniu odpowiedzi na 100 pytań sprawdzających znajomość języka i kultury krajów niemieckojęzycznych oraz na sformułowaniu krótkiej wypowiedzi z zakresu tematycznego XVII edycji konkursu.

Spośród wszystkich uczniów Komisja Główna Konkursu awansowała po pięć osób z każdego języka, które spotkały się w ścisłym finale. Druga część finału polegała na udziale uczniów w debacie moderowanej, której temat nawiązywał do hasła przewodniego konkursu – “Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.

Inga otrzymała dyplom uczestnika finału ogólnopolskiego XVII edycji konkursu w kategorii języka niemieckiego oraz kartę prezentową do Empiku. Serdecznie gratulujemy!

Kategorie: Newsy, Osiągnięcia.