Zbiórka materiałów piśmienniczych dla przedszkola dla małych uchodźców w Berlinie zakończona!

W ramach współpracy naszej szkoły z p. Ewą Orzechowską (inicjatywa „Budujemy mosty- nie mury”) zorganizowaliśmy akcję charytatywną, do której przyłączyły się WSZYSTKIE klasy LO oraz nauczyciele. Wartość zebranych darów to ponad  500 zł.

Przedszkole przy Ruscherstraße 104 w Berlinie- Lichtenbergu prowadzone jest przez Niemiecki Czerwony Krzyż, opiekunowie pracują tu z małymi dziećmi uchodźców, którzy ostatnio przybyli do Niemiec.

Akcja ma na celu konkretną pomoc materialną, ale również przełamanie stereotypów i przygotowanie naszych uczniów do prowadzenia zajęć z małymi dziećmi. We wrześniu ośmioosobowa grupa z naszego liceum odwiedzi przedszkole i poinformujemy Was o szczegółach.

Bardzo dziękujemy za współpracę p. Danucie Uchmanowicz i p. Magdalenie Wnuk-Lipińskiej, które czuwały nad sprawnym przebiegiem zbiórki.

Zapewne na buziach dzieciaczków pojawią się we wrześniu duuuże uśmiechy!

Pamiętajmy: „Każdy ma coś, co może dać innym” Barbara Bush.

M.Kiedrowska, K. Kreft

Mosty_nie_mury

Kategorie: Newsy.