„Upoluj swoją książkę”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu w dniach 2-30 listopada br. wszyscy uczniowie będą mogli za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Jeszcze w listopadzie osoby korzystające z akcji będą miały szansę na wspaniałe nagrody!

Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Uwaga!
W holu szkoły i bibliotece wiszą specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Zdjęcie tego kodu znajduje się też na tej stronie. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, na miesiąc otrzymacie darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.

Wszystkich  gorąco zapraszamy do udziału w projekcie.

Lista dostępnych książek:

 1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
 2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
 3. Gregory David Roberts „Shantaram”
 4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
 5. Anna Kamińska „Wanda”
 6. Jakub Małecki „Ślady”
 7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
 8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
 9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
 10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
 11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
 12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Więcej na czytaj.pl

Kategorie: Biblioteka, Newsy.