Znamy już nazwiska najlepszych projektantów

W piątej edycji  Powiatowego Konkursu na Projekt Okładki Książki wzięło udział 47 uczniów z 13 szkół. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu makiety okładki książki przeczytanej w minionym roku i napisaniu krótkiej recenzji. Jesteśmy pod wrażeniem ilości otrzymanych projektów, ale przede wszystkim ich jakości. Jury oceniające prace jest zgodne w stwierdzeniu, że projekty okładek są z roku na rok coraz ciekawsze i bardziej pomysłowe. Młodzi twórcy często w  jednym projekcie łączą różne techniki plastyczne, stosują  nowe pomysły. To wszystko powoduje, że prace uczniów robią wrażenie i przykuwają wzrok. Książki, do których przygotowano projekty okładek  to typowa literatura młodzieżowa: obyczajowa  lub fantastyczna.

Na konkurs wpłynęły projekty ze Szkoły Podstawowej w Gostkowie, Łubnie, Półcznie, Borzytuchomiu, Kołczygłowach, Nakli, SP nr 1, 2 i 5 w Bytowie, z Zespołu Szkół w Parchowie oraz z bytowskich szkół ponadgimnazjalnych. Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Osowska, Krystyna Szanowska i Alicja Zwolska przyznała w kategorii szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe trzy nagrody i pięć wyróżnień oraz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne trzy nagrody i sześć wyróżnień.

Uroczyste podsumowanie Konkursu miało miejsce 5.12.2017 r. w sali audytoryjnej. Laureaci  otrzymali nagrody i dyplomy z rąk naszych gości: wicestarosty Powiatu Bytowskiego, p. Zbigniewa Batki, zastępcy burmistrza Bytowa, p. Jacka Czapiewskiego oraz dyrektora naszej szkoły, p. Edwarda Mazura. Każdy uczestnik konkursowych zmagań otrzymał dyplom i drobny upominek. Uroczystość uświetnił występ uczniów z klas: Ib, Id, IIa, IIb, IId, IIIa i IIIe pod hasłem Barwy jesieni w poezji i piosence.

Laureaci Konkursu:

gimnazja, szkoły podstawowe

I miejsce – Hanna Kapiszka /SP w Łubnie/

II miejsce – Julia Jaworska /SP nr 1w Bytowie/

III miejsce – Wiktoria Wanago /SP w Łubnie/

wyróżnienia: Wiktoria Labuda, Anna Landowska /SP nr 1w Bytowie/, Kornelia Bruska /Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytowie/, Małgorzata Malek, Aleksandra Nowak /ZS w Parchowie/

szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce ex aequo – Manuela Fronda /I LO w Bytowie/, Aleksandra Treder /ZSEU w Bytowie

III miejsce – Małgorzata Bruska /ZSEU w Bytowie/

wyróżnienia: Marlena Piankowska, Natalia Sieprawska /ZSP w Bytowie/, Nikola Klonczynska / ZSEU w Bytowie/, Alicja Młyńska, Sonia Biernat, Jagoda Placek / I LO w Bytowie/

Laureatom Konkursu gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe kierujemy do  Starostwa Powiatowego i Burmistrza  Bytowa, natomiast za przekazane nagrody rzeczowe dziękujemy p. Ireneuszowi Sadowskiemu z firmy Power Gift  z Bytowa.

Konkurs odbył się w ramach realizacji zadania publicznego przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Burmistrza Bytowa.

 

 

Kategorie: Biblioteka, Newsy.