Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie odbył się „Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy” adresowany do mieszkańców Powiatu Bytowskiego. W rozgrywkach wzięło udział 50 uczestników w wieku od 7 do 60 lat, reprezentujących 10 miejscowości Powiatu Bytowskiego: Borzytuchom, Brzeźno Szlacheckie, Bytów, Ciemno, Mądrzechowo, Modrzejewo, Osława Dąbrowa, Parchowo, Półczno, Tuchomie. Przy 25 szachownicach rywalizowało ze sobą 9 seniorów i 41 juniorów. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię. Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie turniejowej natomiast nagrody przyznano w pięciu kategoriach turniejowych.

Zwycięzcą turnieju z dorobkiem 8,5 pkt. został Zachariasz Bastian Brzeziński z Brzeźna Szlacheckiego, II miejsce z 7 pkt. zajął Jarosław Janikowski z Bytowa, a na III miejscu również z dorobkiem 7 pkt. uplasował się Jakub Janta – Lipiński z Bytowa.

 

Zwycięzcami poszczególnych kategorii turniejowych zostali:

Zachariasz Bastian Brzeziński z Brzeźna Szlacheckiego – kategoria „Open”,

Jakub Janta – Lipiński z Bytowa – kategoria „Juniorzy”,

Agata Krywiak z Modrzejewa – kategoria „Juniorzy młodsi”,

Mateusz Janikowski z Bytowa – kategoria „Młodzicy”,

Jolanta Kuczkowska z Osławy Dąbrowy – kategoria „Kobiety”.

Najlepsi zawodnicy sobotnich zmagań szachowych zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, które zostały zakupione ze środków otrzymanych z Powiatu Bytowskiego i Miasta Bytów w ramach dofinansowania zadania publicznego pn.: „Szachy w szkole” – jako narzędzie stymulujące rozwój intelektualny i emocjonalny ucznia. Każdy uczestnik turnieju szachowego otrzymał pamiątkowy upominek.

Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się pod podanym adresem internetowym: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_161/

Zdzisław Pelowski

Kategorie: Newsy.