NOC W BIBLIOTECE

 

8-go czerwca przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek i zorganizowaliśmy w szkolnej bibliotece spotkanie pod hasłem Motyw NOCY w literaturze i innych tekstach kultury.

Motto tegorocznej Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek brzmi RzeczpospoCzyta i nawiązuje do 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dlatego my, szukając nocy, odwoływaliśmy się również do polskich utworów. Spędziliśmy wspólnie czas, zgłębiając temat nocy w literaturze, malarstwie, muzyce i filmie. Były ciekawe prezentacje, w tym multimedialne (Ali Kajetowskiej, Oliwera Stanisławskiego, Kasi Laski) oraz tematyczna wystawa książek  /powieści, tomiki poezji, albumy z interesującymi reprodukcjami obrazów/. Ponadto czytaliśmy fragmenty książki zatytułowanej „Noc w bibliotece”. Dodatkowo, w akompaniamencie „nocnej” muzyki, mogliśmy wysłuchać wierszy L. Staffa i K. Przerwy-Tetmajera w interpretacji Pawła M. Gliszczynskiego i Pauliny Weinrauder.

Nasze spotkanie zaczęliśmy na wesoło. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach czytelniczych. Sporo emocji było podczas rozwiązywania Krzyżówki  czy Diagramu na czas oraz Quizu Czytelniczego. Wielu uczestników spotkania wykazało się dużą erudycją. Laureaci konkursów i quizu otrzymali upominki, były również nagrody pocieszenia. Ponadto odbyła się zabawa polegająca na uzupełnianiu zdań własnymi przemyśleniami na temat książki i czytania. W czasie naszego bibliotecznego święta, w ramach bookcrossingu, wymienialiśmy się przyniesionymi książkami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:

NADLEŚNICTWA BYTÓW

BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W BYTOWIE

FIRMY HANDLOWEJ „KLEKS”

Dzięki Państwa wsparciu uczniowie wyszli ze spotkania bardzo usatysfakcjonowani :)

Oto kilka opinii uczniów:

„Naszym zdaniem piątkowe spotkanie było perfekcyjnie zorganizowane. Konkursy były dobrą zabawą, a nagrody miłą niespodzianką. Spędziliśmy miło czas w swoim towarzystwie, a klimat biblioteczny nawiązywał do tematu spotkania. Było to zarówno przyjemne, jak i pożyteczne, bo rzeczy, których się dowiedzieliśmy, na pewno przydadzą się nam na maturze.”

Ala, Agata, Martyna,IIa

„Perfekcyjna organizacja, ciekawe konkursy i prezentacje”

Paulina, IId

„Nokturny Chopina są piękne, z pewnością ściągnę je na swój telefon.”

Karol, IId