SZKOŁY POLSKIE NA ZIEMI BYTOWSKIEJ W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM

Dnia 25.05.2018r. w naszej szkolnej sali audytoryjnej mieliśmy przyjemność gościć dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5 w Bytowie oraz z Gimnazjum nr 2 w Bytowie. Celem tych wizyt było poznanie działalności szkół polskich na Ziemi Bytowskiej w dwudziestoleciu międzywojennym. Dla każdego z uczestników czekały plakaty wykonane przez uczniów naszego liceum. Spotkania przygotowała jak i również w bardzo poruszający sposób przeprowadziła pani Małgorzata Ryś – Kiełtyka. W trakcie obydwóch spotkań głos zabrał komendant  Policji Powiatowej  w Bytowie Andrzej Borzyszkowski, który opowiedział o swoim dziadku Bernardzie Werrze,  jednym z bojowników o wolność i polskość Ziemi Bytowskiej. Atmosfera spotkań była bardzo miła i sympatyczna. Na koniec uczestnicy musieli rozwiązać ciekawą krzyżówkę na temat szkół polskich na Ziemi Bytowskiej.

Kategorie: Newsy, Niepodległa.