Zapraszamy do biblioteki

 

Przypominamy czytelnikom o naszych stałych propozycjach na nowy rok szkolny:

I  KLUB RECENZENTA

Członkiem klubu możesz zostać i TY. Wystarczy  do przeczytanej książki przygotować w formie pisemnej jej ocenę (recenzję) i dostarczyć ją bezpośrednio do biblioteki szkolnej lub przesłać pocztą elektroniczną na adres:  bibliotekalobytow@gmail.com

Kilka uwag:
* opinie o książkach nie muszą być długie;
* wskazane, by chociaż jedna oceniana przez Was książka była wypożyczona z biblioteki szkolnej;
* każda recenzja musi zawierać Wasze dane (imię, nazwisko i klasę) oraz dane o książce (autor i tytuł).
Przygotowane przez Was opinie o książkach będą umieszczane na stronie biblioteki w zakładce Klub Recenzenta.  Raz w semestrze będą podlegać ocenie nauczycieli języka polskiego.  Decyzję o ocenie i jej wadze nauczyciele podejmą w zależności od ilości i jakości Waszych prac.

II  PUNKT UWOLNIONYCH KSIĄŻEK / BOOKCROSSING

W naszej bibliotece znajduje się półka bookcrossingowa – półka uwolnionych książek. Można zostawić na niej niepotrzebną książkę lub zabrać pozostawioną przez kogoś innego.

Przyjdź! Zobacz! Uwolnij książkę!

III  LISTA BESTSELLERÓW BIBLIOTEKI oraz LISTA KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO ZAKUPIĆ

Czytelnicy wpisują na specjalną listę znajdującą się w bibliotece tytuły ulubionych książek. W ten sposób tworzą Listę Bestsellerów, po które warto sięgnąć. Można również zaproponować tytuły książek, które Waszym zdaniem powinny być w bibliotece.

IV  PLEBISCYT CZYTELNICZY

Uczniowie klas I i II korzystający ze zbiorów biblioteki szkolnej biorą udział każdego roku w Plebiscycie na Najlepszego Czytelnika. Laureatem zostaje osoba, która najczęściej odwiedzała bibliotekę w danym roku szkolnym i wypożyczyła najwięcej książek.

 

Kategorie: Biblioteka.