„POMORSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁEJ” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

III MIEJSCE UCZNIÓW I LO W BYTOWIE W KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „POMORSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁEJ” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.

Organizatorem Konkursu był Zarząd Województwa Pomorskiego, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego. Jego przedmiotem było przygotowanie prezentacji przedstawiającej postać lokalnego, związanego z Pomorzem, bohatera zaangażowanego w działania prowadzące do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie naszej Szkoły przygotowali pięć prezentacji multimedialnych. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się dwie  prezentacje: „Ksiądz Robert Pluta – Prądzyński – „Bóg rozumie tylko po polsku” przygotowana przez: Klaudię Wirkus (kl.IIIb), Julię Koślę (kl.IIId) i Jakuba Prybę (kl. IIId) oraz prezentacja opracowana  przez uczennice z klasy IIa: Wiktorię Lejk, Jagodę Trzewikowską i Magdalenę Trybę: „Antoni Szroeder – „Muszę umrzeć, bo jestem Polakiem”.

27 września 2018 r. w Bytowskim Centrum Kultury odbyła się Gala Powiatowa podsumowująca etap powiatowy Konkursu. Wzięli w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatów: słupskiego, bytowskiego i człuchowskiego.

Prezentacja przedstawiająca postać księdza Roberta Pluta – Prądzyńskiego zajęła trzecie miejsce.

 

Kategorie: Newsy, Niepodległa.