Spotkanie z Japonią

W dniu 27 września klasy IIIc i Ib miały okazję bliżej poznać Japonię.Odwiedził nas Tomasz Wera, który przez rok pracował i odbył wolontariat w Japonii. Zapoznał nas jakie są wymagania oraz jak przygotować się do wyjazdu.Bardzo ciekawa była część spotkania, na której nasz gość opowiadał o podróżowaniu po kraju.
Japonia zwana także Krajem Kwitnącej Wiśni przeciętnemu Europejczykowi kojarzy się z Tokio, kimono, sushi, elektroniką, samochodami i trzęsieniami ziemi. Jednak Japonia to jedno z najbardziej specyficznych miejsc na ziemi, które różni się w wielu aspektach od reszty świata.Oto kilka ciekawostek o których nie wiedzieliśmy.
W Japonii kursują najpunktualniejsze pociągi na świecie.

Największe opóźnienie wynosi 36 sekund.Japończycy uwielbiają surowe mięso konia (basashi).Rzędy kapci ustawionych w japońskich domach to norma.Japończycy używają ich do chodzenia po domu, po szkole, do restauracji, muzeum, a nawet posiadają odrębną wersję zakładaną na wizytę w toalecie.I coś co nas zadziwiło to,że w japońskich szkołach to uczniowie dbają o czystość i porządek, nie ma zatrudnionych sprzątaczek.

Kategorie: Newsy.