W jakim stopniu „sztuczna inteligencja” zastąpi człowieka?

Fundacja „Inspirujące przykłady” wspierająca młodzież w wyborze kariery po raz kolejny umożliwiła uczniom naszej szkoły wizytę w trójmiejskich korporacjach. Klasa Id 06.11.2018. gościła w firmach związanych z technologią IT.

Okazuje się, że firma „Intel” z siedzibą w Gdańsku produkuje nie tylko procesory. Przewodnik – p. Paweł Noga udowadniał, że rewolucjonizuje ona wiele branż, wykorzystując do tego m. in. sztuczną inteligencję. Jego przewidywania zakładają, że niektóre profesje już niedługo zastąpione zostaną przez roboty.

Kolejnym punktem programu były wizyty w gdyńskich firmach. „Speednet” to instytucja zatrudniająca około 100 programistów, specjalizujących się w rozwiązaniach webowych i aplikacjach mobilnych. „Refinitiv” natomiast jest globalnym liderem wśród dostawców informacji z rynku finansowego.

Entuzjastyczne wypowiedzi pracowników, barwne opowieści o ich karierze zawodowej otworzyły przed uczniami nowe możliwości. Okazuje się, że sposobem na znalezienie pracy są odbywane w czasie studiów staże i praktyki. Wiedzy zaś dostarczyć może instytucja, jaką jest szkoła, ale zdobycie umiejętności to już praca własna, samodyscyplina, samodoskonalenie, ciągłe poszukiwanie, wysiłek zapewniający lepszą przyszłość. Czas więc na autorefleksję!

Kategorie: Newsy.