Uczciliśmy 100.Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

9 listopada 2018r. odbyła się w naszej Szkole Akademia z racji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystość przybył Pan Dariusz Glazik, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Na początku przedstawiono wiersze Oktawiusza Labudy i Mateusza Jarzembińskiego, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim organizowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Następnie przedstawiono działania podejmowane w naszej Szkole w ramach obchodów Rocznicy (między innymi: Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, Uzyskanie certyfikatu „Szkoła Młodych Patriotów”, Udział delegacji Szkoły w inscenizacji „Marszu na Bytów”, Wycieczka wzdłuż granicy polsko- niemieckiej na Ziemi Bytowskiej, „Majówka z Wybickim”). Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Dyrektor Szkoły wręczyli dyplomy Julii Kośli, Klaudii Wirkus i Jakubowi Prybie, którzy zajęli trzecie miejsce w Pomorskim Konkursie na prezentację multimedialną „Pomorskie drogi do Niepodległej”.

O 11. 11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, a następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IId i przedstawicieli klasy IIb pod opieką Pani Beaty Lipińskiej  i Małgorzaty Ryś-Kiełtyki. Akademię uświetniła Monika Miszk, laureatka Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Kategorie: Newsy, Niepodległa.