Wspólnie zdobądźmy czujnik jakości powietrza dla Bytowa!

Gmina Bytów włączyła się w akcję „Wiem, czym oddycham”, dzięki której wspólnie możemy zawalczyć o czujnik jakości powietrza! Wystarczy, że oddasz głos do 5 grudnia 2018 r. do godz. 23.59, a czujnik zostanie zamontowany właśnie u nas! Liczy się każdy głos!

Organizatorem akcji „Wiem, czym oddycham” jest fundacja Aviva. To już druga edycja, która ma uświadomić mieszkańców, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Celem tegorocznej kampanii „Wiem, czym oddycham” jest promocja profilaktyki, zarówno w zakresie monitorowania jakości powietrza, jak i badań płuc.

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 36 znajduje się w Polsce. Akcja ma na celu wskazać miejsca, które potrzebują czujników jakości powietrza. W ramach akcji 100 kolejnych czujników jakości powietrza znajdzie swoje miejsce w nowych lokalizacjach. Czujnik jakości powietrza to niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach 8×16 cm. Poprzez zamontowane w nim czujniki, urządzenie zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są m. in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika.

Aby czujnik jakości powietrza został zamontowany na terenie Bytowa wystarczy wejść na stronę: https://wiemczymoddycham.pl/#form-main-page-vote wyszukać miasto wpisując kod pocztowy lub miejscowość, kliknąć wskazany punkt na mapie i zagłosować. W ramach głosowania z każdego adresu e-mail głos można oddać tylko raz.

100 najlepszych miejsc otrzyma czujnik jakości powietrza! Zachęcamy do głosowania na Bytów!

Szczegóły na stronie: www.wiemczymoddycham.pl

Herb_Bytow_Wersja_Finalna_podglad

Kategorie: Newsy.