Godzina wychowawcza z książką

 

 

W ramach projektu OGÓLNIAK CZYTA wychowawcy przeprowadzili w I semestrze lekcje wychowawcze poświęcone zainteresowaniom czytelniczym młodzieży. Najczęściej uczniowie przynosili na zajęcia swoje książki lub wypożyczone z biblioteki, dzielili się opiniami na ich temat oraz wymieniali się tytułami swoich ulubionych utworów literackich, serii wydawniczych czy też autorów, zachęcając tym samym do ich lektury. Tak było np. w klasach: p. Małgorzaty Ryś-Kiełtyki /I a/, p. Beaty Lipińskiej /Id/, p. Krystyny Kuik  /II b/ i p. Gabrieli Nowak /II d/.

Wśród ulubionych tytułów uczniów klasy I d znalazły się: Papierowe miasta, Zwiadowcy, Dziewczyna z pociągu, Błękitny zamek, Zaginiony symbol, Hashtag, Ona i On, Cudowny chłopak, Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno, Mleko i miód, Top Gear And On That Bomshell, Snajper – Historie najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii, Carrie, Harry Potter, Hobbit, czyli tam i z powrotem, The Knowledge. How to rebuild society after an apocalypse, Wiedźmin saga, Zielona Mila, Dotyk Julii, Impresje emigrantki, Tak, jak mówiłem…, Doktor Dolittle, Kamizelka, W 80 dni dookoła świata, Gra o tron, Rok 1984.

Na lekcję wychowawczą w klasie p. Ireny Kuchty /IIa/ miłośnicy literatury przygotowali dla kolegów recenzje swoich ulubionych powieści. Wśród rekomendowanych przez uczniów tytułów znalazły się książki: Każdego dnia Davida Levithana, Nowa Kartagina Marka Zatwarnickiego czy Luonto Melissy Darwood. 

P. Krystyna Cyra /II c/ i p. Jolanta Szmurło /III b/ poświęciły dwie godziny lekcyjne czytelnictwu. W klasie II c dyskutowano na temat „Dlaczego warto czytać?”. Ponadto uczniowie prezentowali multimedia poświęcone zaletom czytania oraz chwalili się swoimi ulubionymi książkami. „Moja ukochana książka” – to temat zrealizowany w klasie III b.

Różnorodność tematyczna książek zachęca do ich lektury. Fakt, że cieszą się zainteresowaniem rówieśników jest ich najlepsza reklamą. Wiele z podanych tytułów znajdziecie w szkolnej bibliotece.

Prezentowane zdjęcia zostały wykonane na lekcji w klasie I d.