II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie odbył się „II Otwarty Międzyszkolny Turniej Szachowy” adresowany do mieszkańców Powiatu Bytowskiego. W rozgrywkach wzięło udział 33 uczestników w wieku od 6 do 61 lat, reprezentujących 10 miejscowości Powiatu Bytowskiego: Borzytuchom, Brzeźno Szlacheckie, Bytów, Ciemno, Dąbrówka, Mądrzechowo, Modrzejewo, Parchowo, Pomysk Wielki, Tuchomie. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika na partię. Zawodnicy rywalizowali w jednej grupie turniejowej natomiast nagrody przyznano w pięciu kategoriach turniejowych.

Zwycięzcą turnieju z kompletem 9 pkt. został uczeń I Liceum Ogólnokształcącym w Bytowie  Mateusz Jarzembiński z Mądrzechowa, II miejsce z 7 pkt. zajął Jakub Janta Lipinski z Bytowa, a na III miejscu również z dorobkiem 7 pkt. uplasował się Zachariasz Bastian Brzeziński z Brzeźna Szlacheckiego.

Zwycięzcami poszczególnych klasyfikacji turniejowych zostali:

Mateusz Jarzembiński z Mądrzechowa – klasyfikacja open,

Mateusz Jarzembiński z Mądrzechowa – klasyfikacja juniorów,

Agata Krywiak z Modrzejewa – klasyfikacja juniorów młodszych,

Adrian Sabisz z Parchowa – klasyfikacja młodzików,

Agata Krywiak z Modrzejewa – klasyfikacja kobiet.

Najlepsi zawodnicy niedzielnych zmagań szachowych zostali nagrodzeni pucharami, medalami oraz licznymi i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, które zostały zakupione ze środków otrzymanych z Powiatu Bytowskiego i Miasta Bytów w ramach dofinansowania zadania publicznego pn.: „Szachy w szkole” – jako narzędzie stymulujące rozwój intelektualny i emocjonalny ucznia. Każdy uczestnik turnieju szachowego otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy upominek.

Ze szczegółami turnieju szachowego oraz klasyfikacją końcową rozgrywek można zapoznać się pod adresem internetowym: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6832/

Sędzia turnieju
Zdzisław Pelowski

Kategorie: Newsy.