Konkurs na Projekt Okładki Książki rozstrzygnięty

Po raz szósty zorganizowaliśmy Powiatowy Konkurs na Projekt Okładki Książki. W tym roku stał się on częścią realizowanego w szkole projektu OGÓLNIAK CZYTA.W szkolnym etapie konkursowych zmagań uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy w ramach wiedzy o kulturze na zajęciach p. Krystyny Cyry mogli wykazać się nie tylko znajomością ciekawych książek, ale przede wszystkim  talentem plastycznym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu makiety okładki książki przeczytanej w minionym roku i napisaniu krótkiej recenzji. Komisja konkursowa oceniała w części plastycznej: oryginalność, inwencję, pomysłowość, technikę wykonania, estetykę oraz ogólny wyraz artystyczny projektu, natomiast w części literackiej stopień samodzielności, indywidualizm a także poprawność leksykalną i ortograficzną.Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowano najlepsze projekty pierwszoklasistów i uczniów z pozostałych klas.

Na etapie powiatowym w Konkursie wzięło udział 31 uczniów z 9 szkół. Na konkurs wpłynęły projekty ze Szkoły Podstawowej w Studzienicach, Łubnie, Tuchomiu, SP nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Bytowie, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku oraz z bytowskich szkół ponadgimnazjalnych (nasze I LO, ZSEU i ZSP). Komisja Konkursowa w składzie: Alicja Zwolska, Krystyna Cyra, Małgorzata Osowska i Joanne Wehrli przyznała w kategorii szkoły gimnazjalne i szkoły podstawowe trzy nagrody i jedno wyróżnienie oraz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne cztery nagrody i pięć wyróżnień.

Uroczyste podsumowanie Konkursu miało miejsce 11.12.2018 r. w sali audytoryjnej. Laureaci  przyjęli nagrody i dyplomy z rąk Dyrektora naszej szkoły, p. Edwarda Mazura. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek.

Uroczystość uświetnił występ uczniów: Aleksandry Kerner (Ib), Klaudii Życińskiej, Anny Rybarczyk, Magdaleny Druszcz (Ic), Pauliny Skiby, Pawła Mrozek Gliszczynskiego, Patrycji Kreft (IIa), Anieli Blank (IIb), Jakuba Lubińskiego, Jakuba Cyby (IIc), Anny Chrzan, Sebastiana Wnuk-Lipińskiego (IId) i Klaudii Wirkus (IIIb) pod hasłem Z książką w roli głównej…  Przygotowana prezentacja powstała z udziałem  ucznia klasy III d Jakuba Pryby.

Koordynatorem wszystkich działań była p. A. Zwolska.

Laureaci Konkursu:

gimnazja, szkoły podstawowe

I miejsce – Kornelia Bruska /Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w SP nr 1 w Bytowie/- projekt okładki do książki Piękna i bestia E. Rudnick

II miejsce ex aequo – Julia Durawa /SP w Łubnie/ – projekt okładki do książki Miecz przeznaczenia A. Sapkowskiego, Kamila Stenzel /SP w Studzienicach/ – projekt okładki do książki Oskar i pani Róża E.-E. Schmitta

wyróżnienie:  Mariola Wanta /SP nr 1 w Bytowie/

szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Manuela Fronda /I LO w Bytowie/ – projekt okładki do książki Kwiaty na poddaszu V.C. Andrews

II miejsce – Maria Wielewska /ZSEU w Bytowie/- projekt okładki do książki Wszechświat w twojej dłoni  Ch. Gallfarda

III miejsce ex aequo – Aleksandra Treder  /ZSEU w Bytowie/- projekt okładki do książki Morze spokoju K. Millay, Natalia Staszkiewicz /I LO w Bytowie/- projekt okładki do książki Mroki J. Borszewicza

wyróżnienia: Artur Jażdzewski /ZSP w Bytowie/, Paulina Kifner  /ZSOiT w Miastku/, Alicja Cichosz  /I LO w Bytowie/, Nikola Klonczynska, Patrycja Wichert /ZSEU w Bytowie/

Laureatom Konkursu gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom.

Konkurs odbył się w ramach realizacji zadania publicznego przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Burmistrza Bytowa.

Fotorelacja: Jakub Pryba, kl. III d