II Przegląd Artystyczny „To lubię”

                     

W poniedziałek 1 kwietnia podczas II Przeglądu Artystycznego piętnaścioro licealistów zaprezentowało swoje ulubione wiersze, utwory muzyczne i fragmenty prozy.

Wszyscy występujący  uczniowie bardzo lubią scenę i związane z nią emocje. A te – były nie tylko na scenie. Publiczność zgromadzona w sali – dzięki różnorodnej tematyce i interpretacji utworów zaprezentowanych przez naszych młodych artystów – mogła poczuć zarówno uśmiech na twarzy, jak i łezkę w oku. Za te wszystkie piękne chwile dziękowali na zakończenie nasi goście, którzy nie kryli swojego wzruszenia i podziwu dla uczniowskich występów. Głos zabrali: Pan Andrzej Waszkiewicz – pełniący obowiązki  prezesa Klubu „Wers”, Pan Dariusz Glazik – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Grażyna Kikcio – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej oraz Pan Edward Mazur – Dyrektor naszej szkoły. Po spotkaniu również zaproszeni przez artystów koledzy z uznaniem wyrażali się o swoich uzdolnionych przyjaciołach. Za zaprezentowanie swoich zdolności recytatorskich i wokalnych oraz pokazanie tego co gra w duszy każdego z uczestników Przeglądu podziękowały również uczniom Pani Alicja Zwolska oraz Pani Beata Lipińska – organizatorki spotkania.

   Na scenie wystąpili:

Patrycja Kreft, kl. II a – prowadzenie Przeglądu

Karolina Kossak Główczewska, kl. II a – „ Czas nas uczy pogody”/ tekst Jacek Cygan

Dominika Klim , kl. III b – „Oworzę okno”/Anna Świrszczyńska

Izabela Pilipczuk, kl. III b – „Babę zesłał Bóg”/tekst Sławomir Wolski

Alicja Czarnecka, kl. II b –„Dziewczynka z parku”/ Barbara Kosmowska i „Someone Like You”/tekst Adele Adkins, Dan Wilson

Magdalena Druszcz kl. I c – „Kolor serca”/ tekst Jacek Skubikowski

Paulina Skiba, kl. II a – „List do ludożerców”/ Tadeusz Różewicz

Zuzanna Dombrowska, kl. II a – „Do M***”/ Adam Mickiewicz

Paulina Jaworska, kl. I a – „Kocham cię życie”/ tekst Wojciech Młynarski

Martyna Molska, kl. I b – „Kamienie na szaniec”/Aleksander Kamiński

Paweł Mrozek Gliszczynski, kl. II a – „Do kołyski”/ tekst Maciej Balcar

Katarzyna Laska, kl. III a – „Flow”/ tekst Shawn James

Aleksandra Kerner, kl. I b -„Zabiorę cię”/ tekst Anna Sawicka-Furgo

Aniela Blank, kl. II b – „Ja”/ Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Kornelia Domeracka, kl. II a – Wilcza zamieć/ tekst Jarosław Sopiński

Wszystkim zaproszonym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w naszej szkolnej uroczystości.