Zwyciężyliśmy ,,Majówkę z Generałem Józefem Wybickim „

Rajd odbył się dnia 25 maja 2019 roku, na trasie : Sikorzyno (Dwór Rodziny Wybickich ) –Będomin (Muzeum Hymnu Narodowego ). Celem było utrwalenie w świadomości społecznej ważnych rocznic związanych z Józefem Wybickim , Insurekcją Kościuszkowską , Napoleonem Bonaparte oraz poznanie piękna Ziemi Kaszubskiej.

Na początku rajdu uczestnicy rozwiązywali test , a następnie ruszyli w 15 kilometrową trasę. Na punktach kontrolnych odpowiadali na pytania oraz wykonywali różne zadania wyznaczone przez organizatorów . Była to bardzo ciekawa ,,żywa” lekcja historii .

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II a :

Wiktoria Lej, Jakub Szafraniec, Paweł Mrozek Gliszczyński oraz nasza opiekunka, Pani Małgorzata Ryś-Kiełtyka

 

Kategorie: Newsy.