„I Ty jesteś posłany”

Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego ogłoszonego przez papieża Franciszka pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” w naszej szkole, w tygodniu misyjnym gościł pochodzący z Argentyny misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia O. Juan Carlos. Dzięki tej wizycie młodzież dowiedziała się jak wygląda codzienne życie ludzi, zwłaszcza tych najuboższych, do których posłał go Pan Jezus z Dobrą Nowiną. Uczniowie uczyli się piosenki w języku Suahilii , oglądali zdjęcia placówek misyjnych,  przymierzali regionalne stroje i czytali Ewangelię, której przesłanie było jasne: Ukochany Jest Posłany ! Była też okazja do zadawania pytań przez uczniów, na które Ojciec Juan chętnie odpowiadał. Ojciec misjonarz miał w sobie wiele radości i ciepła, czym zjednał sobie młodzież, która bardzo chętnie wykonywała sobie z nim zdjęcia. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali podarunki w postaci czasopism misyjnych oraz obrazki z modlitwą do Matki Boskiej Pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielką radością powitali Ojca misjonarza w progach naszej szkoły.

Pamiętajmy, że każdy z nas na mocy sakramentu chrztu świętego jest posłany do głoszenia Dobrej Nowiny w środowisku, w którym żyje.

 

katecheta – Paweł Chmielecki

Kategorie: Newsy.