Podsumowanie Konkursu na Projekt Okładki już za nami

 

W siódmej edycji  Powiatowego Konkursu na Projekt Okładki Książki wzięło udział 36 uczniów z 11 szkół.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu makiety okładki książki przeczytanej w minionym roku i napisaniu krótkiej recenzji.  Jury oceniające prace jest zgodne w stwierdzeniu, że projekty okładek są z roku na rok coraz ciekawsze i bardziej pomysłowe. Młodzi twórcy często w  jednym projekcie łączą różne techniki plastyczne, stosują  różnorodne materiały. To wszystko powoduje, że prace uczniów są ciekawe i zwracają uwagę potencjalnych czytelników. Książki, do których przygotowano projekty okładek  to typowa literatura młodzieżowa: obyczajowa, fantasy, ale nie tylko. Wśród zaprezentowanych tytułów były też lektury szkolne, książki popularnonaukowe o tematyce historycznej, horrory czy komiksy.

Na konkurs wpłynęły projekty ze Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie, Łubnie, Studzienicach, Tuchomiu, Rokitach, SP nr 1 i 5 w Bytowie, z ZSOiT w Miastku oraz z bytowskich szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych: ZSP, ZSEU i ZSO. Komisja Konkursowa w składzie: p. Małgorzata Osowska – przewodnicząca, p. Krystyna Szanowska, p. Beata Lipińska i p. Alicja Zwolska przyznała w kategorii szkoły podstawowe trzy nagrody i cztery wyróżnienia oraz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe trzy nagrody i pięć wyróżnień.

Uroczyste podsumowanie Konkursu miało miejsce 11.12.2019 r. w sali audytoryjnej. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk naszego gościa – Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, p. Dariusza Glazika, Dyrektora naszej szkoły, p. Edwarda Mazura oraz Przewodniczącej Komisji, p. Małgorzaty Osowskiej. Ponadto każdy uczestnik konkursowych zmagań otrzymał dyplom i drobny upominek. Dodatkowo p. Osowska wyróżniła prace: M. Malek (I LO w Bytowie) i  Kornelii Bruskiej (ZSEU w Bytowie) za technikę wykonania. Uroczystość uświetniło przedstawienie  „Inny świat” w wykonaniu uczniów naszego liceum: Pauliny Skiby, Pawła Mrozek Gliszczynskiego -3A, Zuzanny Gliszczyńskiej – 1Cg, Alicji Czarneckiej- 3B, Martyny Molskiej – 2B,  Zuzanny Szreder – 1Ag i Natalii Szycy – 1Cg. Tym występem uczczono patrona 2019 roku – Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Nikodem Ziembowski i  Dawid Ciemiński  z klasy 2D zajęli się stroną techniczną uroczystości.

Prowadzącym był uczeń klasy IIa – Łukasz Ryżycki.

Laureaci Konkursu:

szkoły podstawowe

I miejsce – Zuzanna Wera /SP w Niezabyszewie/ – projekt okładki książki „Opowieści z Narnii”/ C.S. Lewis

II miejsce – Marta Fronda /SP w Tuchomiu/– projekt okładki książki „Mały książę”/ A. de Saint-Exupery

III miejsce – Zofia Werra /SP nr 1 w Bytowie/– projekt okładki książki „Niezgodna”/ V. Roth

wyróżnienia: Jan Koterba /SP nr 5 w Bytowie/, Wiktoria Szajner, Helena Jabłońska /SP w Łubnie/, Natalia Pupka-Lipinska /SP nr 1 w Bytowie/

szkoły ponadgimnazjalne, ponadpodstawowe

I miejsce – Manuela Fronda /I LO w Bytowie /– projekt okładki książki „Z każdym oddechem”/ N. Sparks

II miejsce – Julia Maikowska /I LO w Bytowie/– projekt okładki książki „Silver. Pierwsza księga snów”/ K. Gier

III miejsce – Nikola Klonczynska / ZSEU w Bytowie/– projekt okładki książki „Silence”/N. Preston

wyróżnienia: Sebastian Reihs/ZSP w Bytowie/, Kornelia Bruska, Izabela Wnuk-Lipińska / ZSEU w Bytowie/, Martyna Szreder, Małgorzata Malek /I LO w Bytowie/

Laureatom Konkursu gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom oraz ich Opiekunom.

Konkurs odbył się w ramach realizacji zadania publicznego przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Burmistrza Bytowa.

Koordynatorem Konkursu była p. Alicja Zwolska

Kategorie: Biblioteka, Newsy.