Spotkanie z Katarzyną Tkaczyk

25 października licealiści z kółka literackiego i nie tylko – uczestniczyli w spotkaniu z młodą pisarką fantasy z Krakowa, autorką powieści ISKRA, p. Katarzyną Tkaczyk. Dzięki organizatorom spotkania – Bibliotece Pedagogicznej i Klubowi WERS – mieliśmy możliwość poznać autorkę i jej twórczość. Katarzyna Tkaczyk – z wykształcenia jest kulturoznawczynią, z zawodu copywriterką. Od 2015 r. jako Valakiria aktywnie działa na Wattpadzie, gdzie publikowała w częściach Iskrę – powieść fantasy dla młodzieży, w której główny bohater Olav odkrywa, że posiada niezwykłą moc… Pani Katarzyna bardzo ciekawie mówiła o procesie tworzenia utworu: od momentu jego powstania do wydania, z chęcią odpowiadała na wszystkie pytania młodzieży. Z pewnością wielu obecnych zachęciła do sięgnięcia po lekturę swojej powieści lub zainspirowała do pisania własnych utworów.

Z przyjemnością informujemy, że w naszych zbiorach bibliotecznych jest powieść ISKRA (dar Biblioteki Pedagogicznej) z autografem autorki. Zapraszamy  do biblioteki :)

Finał Konkursu Wiedzy o Patronach Naszej Szkoły

W piątek 15 października 2021 roku w naszej szkole odbył się Finał Konkursu Wiedzy o Patronach Naszej Szkoły. W konkursie udział brały wszystkie klasy pierwsze. Konkurs składał się z kilku etapów:

– wycieczka edukacyjna do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie;

– test wiedzy o Patronach Szkoły;

– rywalizacja o najlepszą prezentację na temat form walki o wolność i polskość Ziemi Bytowskiej oraz wystawkę dotyczącą działaczy na naszej Małej Ojczyźnie;

– turniej 1 z 10 wyłaniający zwycięską klasę.

W finale konkursu uczestniczyli potomkowie Patronów szkoły – Komendant Policji Powiatowej w Bytowie Pan Andrzej Borzyszkowski – wnuk Bernarda Werry, Pani Maria Prądzińska – wnuczka Jana Styp-Rekowskiego. Ponadto przybyli: Burmistrz Bytowa Pan Ryszard Sylka, Naczelnik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie Pan Dariusz Glazik oraz Pani Brygida Pokulnicka – przewodniczka po Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie. Finał Konkursu Wiedzy o Patronach Szkoły poprowadziła klasa III Eg. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1A, która w nagrodę od dyrektora otrzymała symboliczny bon na dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Gratulujemy!

GRANTY PPGR – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Gmina Bytów przystępuje do Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.

 1. Jaki jest cel programu?

Wsparcie dzieci uczących się z rodzin popegeerowskich (szkoła podstawowa, szkoła średnia)
z terenu gminy Bytów w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

Uprawnieni do złożenia dokumentów są rodzice dzieci szkół podstawowych oraz dzieci ze szkół średnich, zamieszkujących obszar Gminy Bytów

 1. Na co można otrzymać dofinansowanie?

– nowy sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria
i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;

– ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego.

 1. Do kiedy można złożyć wymagane dokumenty?

od 19.10 do 29.10.2021 r.

Wszelkie dokumenty składane po tym terminie nie będą rozpatrywane. Decyduje data wpływu dokumentów.

 1. Jakie są warunki uzyskania wsparcia?

Uprawnionymi do złożenia dokumentów (zakwalifikowania dziecka do otrzymania wsparcia) są osoby, które spełnią łącznie 3 warunki wskazane w oświadczeniu, tj.:

 1. dziecko zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej,
 2. dziecko wskazane w oświadczeniu jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej,
  rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekunem prawnym) Pani/Pana, który  pracował i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej
 3. dziecko wskazane w niniejszym oświadczeniu nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

 

 1. Gdzie należy złożyć wymagane dokumenty?

Szkoły podstawowe z terenu gminy Bytów:

 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie

77-100 Bytów, ul. Młyńska 11

 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

77-100 Bytów, ul. Ks. B. Domańskiego 13

 • Szkoła Podstawowa w Gostkowie

77-114 Gostkowo Gostkowo 20

 • Szkoła Podstawowa w Niezabyszewie z filią w Rekowie

77-132 Niezabyszewo ul. Bytowska 10

 • Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim

77-121 Pomysk Wielki ul. Gdańska 33

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie

77-100 Bytów ul. Mierosławskiego 7

Szkoły ponadpodstawowe z terenu gminy Bytów:

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących

77-100 Bytów ul. Gdańska 57

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych

77-100 Bytów ul. Sikorskiego 35

 • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych

77-100 Bytów ul. Derdowskiego 3

 • PCE Marmołowski
 1. Drzymały 26a

77-100 Bytów

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

77-100 Bytów ul. Styp-Rekowskiego 1

 

Lub osoby uprawnione do dofinansowania, które mieszkają na terenie gm. Bytów, a uczęszczają do szkoły poza terenem gminy Bytów:

 • Urząd Miejski w Bytowie
 1. 1-go Maja 15

77-100 Bytów

Pok. 314: pn. 8-16, wt i pt 7-15

Osoba do kontaktu: Ewelina Szreder – inspektor ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych i promocji, tel. 59 821 55 61, e-mail: e.szreder@bytow.com.pl

 

 1. Wykaz wymaganych dokumentów:

– Oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego lub Oświadczenie dla ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność – które będzie podstawą do złożenia wniosku.

– Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

– Oświadczenie o wyborze sprzętu.

Dokument potwierdzający fakt zatrudnienia w PPGR.

– Oświadczenie o powiązaniach rodzinnych.

 

 1. Załączniki:

Informujemy, że złożenie ww. dokumentów nie jest równoznacznie z otrzymaniem dofinansowania.

 

 

 

Warsztaty na lekcjach języka kaszubskiego

20211008_172142Uczniowie z naszej szkoły uczestniczący na lekcje języka kaszubskiego wzięli udział 07- 08 .10.2021r. w warsztatach zdobienia bawełnianych toreb na zakupy tradycyjnymi wzorami zaczerpniętymi z haftu kaszubskiego.

Wśród motywów, którymi przyozdobili torby pojawił się również herbu Kaszub – Gryf, herb Bytowa czy też herb Tuchomia. Na samym początku przerysowali wzory, a następnie malowali farbami akrylowymi swoje torby. Uczniowie wykazali się niemałą inwencją twórczą i powstały bardzo ciekawe prace.

Maria Suska- nauczyciel języka kaszubskiego

NOC ARTYSTÓW w naszej szkole

1 października 2021 r. w auli szkolnej odbyła się Noc Artystów, podczas której uzdolnieni twórczo uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje. Czytaj dalej

Plebiscyt czytelniczy 2021 rozstrzygnięty

 

20210902_161013

Najlepszą czytelniczką w roku szkolnym 2020/2021 okazała się ponownie Małgorzata Boschke – obecnie uczennica klasy III Ag. Pomimo nauki zdalnej Małgosia regularnie odwiedzała bibliotekę i nigdy nie wychodziła z niej bez książki. Ponadto pisała recenzje przeczytanych utworów w ramach Szkolnego Klubu Recenzenta.

http://lo.bytow.pl/category/klubrecenzenta/

Małgosi bardzo serdecznie gratulujemy :)

Wszystkim uczniom klas pierwszych, drugich i trzecich po szkole podstawowej przypominamy o tegorocznej edycji Plebiscytu. Szczegóły – http://lo.bytow.pl/plebiscyt-czytelniczy/

Lekcje w murach szkoły czas zacząć!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września
* o godz. 9.00 dla uczniów klas pierwszych i drugich
* o godz. 10.00 dla uczniów klas trzecich.

Po części oficjalnej na holu przechodzicie na spotkania w klasach z wychowawcami.

Do zobaczenia!

szkola