Klub Recenzenta poleca …

C.C. Hunter : Wodospady Cienia

Wodospady Cienia C.C. Hunter to seria książek, które czyta się z zapartym tchem. Składa się z pięciu części zatytułowanych: „Urodzona o północy”, „Przebudzona o świcie”, „Zabrana o zmierzchu”, „Szepty o wschodzie księżyca” i „Wybrana o zmroku”. Po skończeniu jednego tomu ma się ochotę sięgnąć po kolejne –  aż do ostatniego. Wykreowany przez autorkę świat wciąga. Bohaterowie żyją, zmagając się z różnymi problemami. Pojawiają się pytania, na które odpowiedzi możemy poznać jedynie, czytając wszystkie tomy. Gwarantuję jednak, że kiedy weźmiecie się za pierwszą część, nie będziecie mogli przestać czytać i nim się obejrzycie, będziecie już kończyć ostatni tom. Wejdziecie do tego świata i wcale nie będziecie chcieli z niego wychodzić.

Kylie nie może pozbyć się wrażenia, że nie pasuje do swoich rówieśników. Sama nie wie, skąd się to bierze, ale czuje, że jest inna. Zostaje wysłana przez matkę na obóz dla trudniej młodzieży, co wcale jej się nie podoba. Jeszcze nie wie, jak wiele się zmieni w jej życiu z powodu tej jednej decyzji i z jak wieloma problemami będzie musiała się zmierzyć. Jednym z nich okaże się zainteresowanie jej osobą dwóch chłopaków. Musi także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę jest tym, kim jest.

Ta seria wciąga. Mnie wciągnęła. Wystarczyły mi niecałe dwa tygodnie na przeczytanie jej całej i nie żałuję. Myślę, że warto po nią sięgnąć, żeby oderwać się na chwilę od codziennych problemów i zatracić się w tym świecie.

              Małgorzata Boschke, kl. II Ag /czerwiec 2021/

Kategorie: Biblioteka.