Z życia szkoły

Z życia szkoły

Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Nasza Szkoła pamięta zarówno o Patronach Szkoły jak i o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

W 2010 roku realizowaliśmy Program Edukacyjny: "Katyń- ocalić od zapomnienia". Celem Projektu było upamiętnienie konkretnych osób zamordowanych w Katyniu. W Katyniu, Charkowie i innych miejscach ZSRR zamordowano przeszło 22 tys. jeńców. Wśród nich byli czterej policjanci zamordowani w Twerze (których rodziny mieszkają w powiecie bytowskim): Jan Kalko, Jan Trzebiatowski, Stanisław Schultk i Józef Ryś.

Idea sadzenia Dębów Pamięci mających swój imienny certyfikat i tabliczkę pozwala na zachowanie pamięci o tragicznej śmierci ludzi.

W ramach przygotowań do obchodów Dnia Pamięci Ofiar Katynia uczniowie klas pierwszych przygotowywali prezentację na temat: " Ciemna strona Zbrodni Katyńskiej" oraz wystawkę" Pamięć o Zbrodni Katyńskiej".

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Joanna Plipczuk, Maja Kobiella i Hanna Masowa oceniała prace. Zwyciężyła klasa Ic, która ma przywilej zorganizowania Konkursu w przyszłym roku.

15 kwietnia 2023 roku odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Katynia. W obchodach uczestniczyli: Starosta Powiatu Bytowskiego Pan Leszek Waszkiewicz, wicestarosta Roman Ramion, były Komendant Policji Powiatowej w Bytowie Andrzej Borzyszkowski, delegacja Policji Powiatowej w Bytowie, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie Dariusz Glazik, Dziekan Dekanatu Bytowskiego Ksiądz Krzysztof Szary, Przewodnicząca Rady Rodziców Monika Hoppe, Dyrektor Szkoły Krzysztof Myszkowski, klasa IIf z wychowawczynią Anną Radawiec, delegacje klas pierwszych, Joanna Plilipczuk, Alicja Zwolska i Małgorzata Ryś-Kiełtyka.

Dr hab. Robert Kuśnierz, prof. UP w Słupsku wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat: "Współczesna polityka historyczna Rosji o Katyniu".

Na zakończenie uroczystości przy Dębach Pamięci ksiądz Krzysztof Szary odmówił modlitwę, a delegacje Policji i uczniów złożyły kwiaty i znicze

Zbrodnia katyńska, tak jak wszystkie inne zbrodnie popełnione w czasie II Wojny Światowej przez reżimy nazistowski i komunistyczny jest przestrogą i nie może się powtórzyć.

Byliśmy na inscenizacji "Marszu na ...Poprzedni
VII Powiatowy Konkurs Praw Konsumen...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda