Misja szkoły

Misja

I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie swoją działalnością dydaktyczną i wychowawczą skupia młodzież najbardziej uzdolnioną, ambitną, która w przyszłości zamierza kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Absolwent naszego liceum posiada rzetelną wiedzę praktyczną i teoretyczną w ogólnym zakresie, którą świadomie rozwija i stosuje w sytuacjach typowych i nietypowych; biegle włada przynajmniej jednym językiem obcym; potrafi wykorzystywać, weryfikować i przetwarzać informacje, posługując  się nowoczesnymi nośnikami przekazu; świadomie korzysta z dóbr kultury; dba o rozwój swojej osobowości i tożsamości; jest przygotowany do pełnienia różnych ról społecznych. Jest Europejczykiem, odważnie podejmuje wyzwania i pokonuje życiowe przeszkody.

Nasza szkoła zapewnia odpowiednią atmosferę pracy i wychowania, a rzetelne wykształcenie, gwarantowane przez wykwalifikowaną kadrę, otwiera naszym absolwentom drogi na dowolnie wybrane uczelnie wyższe.

Szkoła jest stale widoczna w środowisku – liczne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, wydarzenia kulturalne, mądry program wychowawczy i edukacyjny przyciągają uczniów, a nauka w szkole odbierana jest jako nobilitacja i wyróżnienie.

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda