Z życia szkoły

Z życia szkoły

Dzień Pamięci Ofiar Katynia- 14 kwietnia 2025 r.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie po raz kolejny pokazali, że pamięć o historii to dla nich nie tylko obowiązek, ale także wyraz szacunku wobec tych, którzy zginęli w imię wolności.

W ramach przygotowania do obchodów Dnia Pamięci Ofiar Katynia uczniowie klas I A i I B przygotowali prezentacje pod hasłem „Dęby Pamięci przy I LO w Bytowie”, a także stworzyli tematyczne wystawki pt. „Zbrodnia Katyńska”.

W konkursie oceniano zarówno wartość merytoryczną, jak i formę artystyczną prezentacji oraz wystawek. Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Ryś-Kiełtyka, pan Ireneusz Klaman, pani Joanna Pilipczuk oraz uczniowie Mateusz Zwara, Kajetan Richter, Aleksander Liszewski oraz Oliwer Szczęśniak wnikliwie analizowała każdą pracę, doceniając zaangażowanie uczniów w pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach z wiosny 1940 roku.

W konkursie zwyciężyła klasa I A, która zyskała tym samym zaszczyt organizacji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

W obchodach uczestniczyli: Pan Aleksander Szopa, wicestarosta Powiatu Bytowskiego, Pan inspektor Tomasz Kąkolewski, Komendant Powiatowy Policji w Bytowie wraz z podkomisarzem Damianem Chamier Gliszczyńskim i delegacją policjantów, Pan Andrzej Borzyszkowski, Ksiądz Dziekan Krzysztof Szary, profesorowie Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku: Pan Robert Kuśnierz i Pan Roman Drozd, Pani Małgorzata Ryś-Kiełtyka, uczniowie klas pierwszych oraz nauczyciele.
Prof. Robert Kuśnierz wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat: "Operacja antypolska NKWD". Na zakończenie uroczystości przy Dębach Pamięci uczciliśmy minutą ciszy Poległych, Ksiądz Krzysztof Szary odmówił modlitwę, Komendant Policji wraz z delegacjami i uczniowie złożyli kwiaty i znicze.

Wydarzenie to jest kontynuacją wieloletniej tradycji naszej szkoły związanej z udziałem w Programie Edukacyjnym „Katyń – ocalić od zapomnienia”, w ramach którego przy I LO posadzono Dęby Pamięci upamiętniające zamordowanych w Twerze policjantów związanych z Ziemią Bytowską.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włożoną pracę oraz zaangażowanie w tworzenie tych wyjątkowych projektów. Pamięć o Zbrodni Katyńskiej to nie tylko historia – to lekcja człowieczeństwa, którą chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom.

Pamiętamy!

Sukces naszych uczniów w VIII Powiatowym ...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2025   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda