Z życia szkoły

Z życia szkoły

Eliminacje 17. Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA

17 października 2023

W środę, 11 października 2023, odbyły się eliminacje 17. Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. O wejście do finałowej rozgrywki walczyło łącznie dziewiętnaście dwuosobowych drużyn z siedmiu szkół ponadpodstawowych z terenu Słupska i Bytowa.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać testy pisemne z historii kina polskiego i światowego, a trzy zespoły z największą liczbą punktów otrzymały nominację do udziału w finale. W tym roku są to:

1. Julianna Złotkowska i Julia Momot z I LO w Bytowie /opiekun Daniel Chałupa/
2. Leon Odija i Oliwier Mąka z I LO w Słupsku /opiekun Wanda Kowalik/
3. Iga Macko i Nadia Nawrocka z I LO w Słupsku /opiekun Wanda Kowalik/

Finał X MUZY odbędzie w środę, 25 października o godzinie 12.00, w sali kina Rejs i będzie miał charakter turnieju z udziałem publiczności.

Tradycyjnie już etap finałowy składać się będzie z 6 konkurencji:
- alfabet - należy wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczyna się na tę właśnie literę
- biografie - należy rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie trzech przytoczonych fragmentów życiorysów
- fragmenty filmowe - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych
- kalambury - jedna osoba z drużyny musi pokazać bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musi go odgadnąć
- fragmenty muzyczne - uczestnicy będą mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki
- rozbójnik - drużyny decydują o stopniu trudności pytania, wybierając pytania za 1, 2 lub 3 punkty, przewrotność tej konkurencji polega na tym, że za prawidłową odpowiedź punkty się zdobywa, a za złą - traci.

Finałowe zmagania oceniać będzie jury w składzie: filmoznawca Bartosz Murawski, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo - instruktorki kina Rejs. Wszyscy uczestnicy finału otrzymają nagrody rzeczowe, zaś nagroda główna - karnet na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA od listopada 2023 do czerwca 2024, przypadnie drużynie z największą liczbą punktów.

 

Oświadczenia o utrzymaniu efektów ...Poprzedni
Mobilne Centrum Edukacyjne w naszej ...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda