Z życia szkoły

Z życia szkoły

Kaszubska wycieczka

19 maja 2023

 

Dnia 11.05.2023r. uczniowie z naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego wraz z uczniami z ZSEU w Bytowie odbyli wycieczkę.

Na samym początku pojechaliśmy do Piaśnicy pod Wejherowem na miejsce mordu inteligencji kaszubskiej. Miejsce Pamięci w Piaśnicy to cmentarz i miejsce martyrologii w lasach piaśnickich w pobliżu Wejherowa, w których okupanci niemieccy przeprowadzali w latach 1939–1940 masowe egzekucje ludności cywilnej. Piaśnica była największym po KL Stutthof miejscem kaźni na Pomorzu w okresie II wojny światowej.

Następnie udaliśmy się do Mechowa gdzie zwiedzaliśmy Groty Miechowskie.
Groty, lub jaskinie Miechowskie nie są dużych rozmiarów dlatego, jednak stanowią unikalne zjawisko w skali Polski, zwłaszcza na Pomorzu. Całkowita długość podziemnej trasy w Grotach Miechowskich wynosi zaledwie 65 m, przy czym tylko część jaskini została udostępniona do zwiedzania. Tutejsza ścieżka jest więc najkrótszą w Polsce wytyczoną trasą podziemną.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Gniewino. Wspięliśmy się na Kaszubskie Oko, kompleks turystyczno-rekreacyjny w Gniewinie z wieżą widokową im. Jana Pawła II na północ od górnego zbiornika wodnego Czymanowo elektrowni szczytowo-pompowej „ Żarnowiec ”. Wieża widokowa wznosi się na 150 m nad poziom morza. Na szczycie 36-metrowej wieży znajduje się taras widokowy do którego prowadzi 212 schodów.
Na wycieczce dopisywały nam humory i piękna pogoda. Wycieczkę uważamy za udaną.

 

Wygraliśmy XVIII Rajd Pieszy z Józefem ...Poprzedni
Julka Reszka z kl 4 E została Laur...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda