Z życia szkoły

Z życia szkoły

Wygraliśmy XVIII Rajd Pieszy z Józefem Wybickim

22 maja 2023

W czwartek 18. 05.2023r. przedstawiciele I LO w Bytowie : Julia Gorzelak (kl. IIa), Jan Koterba (kl.IIc),Mariusz Owczarek (kl.Ie) wraz z Małgorzatą Ryś-Kiełtyką uczestniczyli w Rajdzie. W Sikorzynie (Dworku Rodziny Wybickich) rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z życia i działalności Józefa Wybickiego oraz ze znajomości Hymnu Narodowego.

Następnie wyruszyli w drogę. Ich celem był Będomin. Po drodze musieli wykazać się sprawnością fizyczną, celnością, znajomością udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz wiedzą z zakresu sejmu repninowskiego, konfederacji barskiej oraz Insurekcji Kościuszkowskiej. Po pokonaniu trasy 15 kilometrów dotarli do celu.

W Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie ogłoszono wyniki i rozdano dyplomy i nagrody. Nasza delegacja uzyskała I miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe.

Była to bardzo ciekawa lekcja historii, geografii i języka polskiego. Oddaliśmy cześć autorowi naszego Hymnu oraz naszym rodakom walczącym o wolną Ojczyznę.

 

Gabriel Breza zajął II miejsce w konkursie ...Poprzedni
Kaszubska wycieczkaNastępny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda