Z życia szkoły

Z życia szkoły

Klasa IIa w Będominie i w Gdyni

24 kwietnia 2023

W piątek 21.04.2023 r. pojechaliśmy na wycieczkę szkolną.

W Będominie zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego. Obejrzeliśmy pamiątki po twórcy polskiego hymnu- Józefie Wybickim i innych postaciach z jego epoki, dokumenty, broń, biżuterię patriotyczną.

Najcenniejszą kolekcją muzeum są muzykalia patriotyczne: śpiewniki i nuty, gramofony i pozytywki wygrywające "Pieśń Legionów Polskich we Włoszech". Warto odwiedzić jedyne na świecie takie muzeum oraz zadumać się nad rolą "Mazurka Dąbrowskiego" na świadomość narodową Polaków.

Następnie udaliśmy się do Gdyni. Tam, w Muzeum Marynarki Wojennej, obejrzeliśmy eksponaty związane z Marynarką Wojenną RP. Byliśmy także na okręcie- muzeum- ORP "Błyskawica", który uczestniczył w działaniach II Wojny światowej, między innymi w kampanii norweskiej i w bitwie o Atlantyk.

To najstarszy na świecie zachowany niszczyciel. Jest odznaczony Krzyżem Złotym "Orderu Virtuti Militari" oraz Medalem "Pro Memoria".

Wieczorem udaliśmy się do Teatru Muzycznego. Tam podziwialiśmy jeden z najlepszych spektakli w historii gdyńskiej sceny wyreżyserowanym przez Jerzego Gruzę - "Skrzypek na dachu". Musical przesiąknięty humorem, żywiołową żydowską muzyką i tradycją.

Szkolne konkursy przedmiotowe 2023 ...Poprzedni
Pamiętamy o Zbrodni KatyńskiejNastępny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda