Z życia szkoły

Z życia szkoły

Paweł Stoltman został Méstrem Kaszëbsczégò Pisënkù

 XXI Kaszëbsczé Diktando „Królewiónka w Miastecczim Pałacu” w Miastku.

19 listopada 2022r. odbyło się dyktando kaszubskie „ Królewiónka w Miasteczczim Pałacu” naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów Paweł Stoltmann z IV a, Milena Świątek Brzezińska z II a oraz Kinga Pietrzak z III b.

Dyktando rozpoczęło się rejestracją uczestników. Po części oficjalnej uczniowie w swoich kategoriach pisali pierwszą część dyktanda. W kategorii szkół ponadpodstawowych było 19 uczestników, którzy na dyktandzie zmagali się z tekstami związanymi z różnymi częściami  „Bycia” autorstwa Anny Gliszczyńskiej. Do ścisłego finału dostało się 9 uczestników, wśród nich Paweł Stoltmann i Milena Świątek Brzezińska.

Paweł Stoltman został Méstrem Kaszëbsczégò Pisënkù i w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy Pawłowi tym bardziej, że jest to jego kolejny sukces, w zeszłym roku szkolnym wygrał indeks etnofilologii kaszubskiej i zajął pierwsze miejsce w konkursie „ Wiedzy o Pomorzu”.

Na dyktandzie również wręczano specjalne nagrody dla najlepszych maturzystów z języka kaszubskiego.

Absolwentka naszej szkoły Zuzanna Gliszczyńska napisała najlepiej maturę z języka kaszubskiego na 98 % i na dyktandzie w Miastku odebrała nagrodę.

Gratulujemy Pawłowi sukcesu na dyktandzie kaszubskim. Zuzannie życzymy powodzenia i dalszego zaangażowania w działalność związaną z Kaszubami.

 

Pamiętamy o Patronach naszej szko...Poprzedni
Wycieczka do LondynuNastępny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda