Z życia szkoły

Z życia szkoły

Pamiętamy o Patronach naszej szkoły

Konkurs Wiedzy o Patronach Szkoły składał się z dwóch etapów. W pierwszym, klasowym uczniowie klas pierwszych pisali test. Do drugiego etapu przeszły dwuosobowe delegacje klas. Ponadto każda klasa przygotowała wystawkę o Patronie Szkoły.

W środę (23.11.2022 r.) odbył się Finał Konkursu. Był on w formule Turnieju "Jeden z dziesięciu". Prowadziły go Sara Uchmanowicz z klasy IVb i Anna Gołąb z klasy III c.

W skład Komisji Konkursowej wchodzili: pani Joanna Pilipczuk (wicedyrektor), pani Joanna Wnuk- Lipińska, pan Dariusz Glazik -Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie, Julia Gorzelak i Jan Koterba (laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy o Związku Polaków w Niemczech) oraz Zofia Reschke, Hanna Wiczkowska, Marta Butowska z klasy IIa.

Gośćmi finału byli członkowie rodzin Patronów Szkoły: pan Franciszek Szreder- syn Antoniego wraz z wnuczką Kingą oraz pani Maria Suska- wnuczka Antoniego. Ponadto przybyli: pani Maria Prondzińska- wnuczka Jana Styp- Rekowskiego, pani Joanna Wnuk- Lipińska - wnuczka Bolesława Cysewskiego, pan Andrzej Borzyszkowski- wnuk Bernarda Werry.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Wygrała klasa Ia, którą reprezentowali: Bartosz Kowalski i Tymoteusz Wirkus. W ramach nagrody zwycięska klasa (wraz z wychowawczynią panią Krystyną Cyrą) ma dzień wolny od zajęć dydaktycznych (przeznaczony na wycieczkę) oraz przywilej zorganizowania Konkursu w przyszłym roku.

Finał Konkursu uświetnił występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Bytów".

Była to "żywa" lekcja historii naszej kochanej "Małej Ojczyzny".

"Moim dzisiejszym gościem jest..." ...Poprzedni
Paweł Stoltman został Méstrem Kaszëbsczégò ...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda