Z życia szkoły

Z życia szkoły

Pożegnaliśmy Rossa Catlina

Odejście Rossa Catlina wypełniło nasze serca ogromnym żalem i pustką. Dla przyjaciół, znajomych i uczniów był po prostu "Rossem". Był lektorem języka angielskiego, który jako native speaker gwarantował doskonalenie umiejętności językowych.

Z czasem odkrywaliśmy w nim człowieka wielu pasji - literatury, historii, muzyki, nauk ścisłych, sportu, podróży... Nauka języka stawała się fascynującą rozmową o książkach, artykułach, które polecał, o świecie, który pomagał poznać i zrozumieć.

Mimo erudycji Ross był człowiekiem skromnym. Czuliśmy się przy nim ważni, bo interesował się naszym życiem i pasjami. Niewiarygodna wręcz była jego wiedza o Polsce i naszej małej ojczyźnie - Kaszubach. Czuliśmy, że jest jednym z nas.

Jego osobowość stawała się inspiracją do osobistego rozwoju. Ci, którzy mieli z nim krótszy lub dłuższy kontakt zgodnie twierdzą, że miał na nich ogromny wpływ. Przy Rossie nie można było stać w miejscu. Próbowaliśmy za nim nadążyć, dogonić go. Znajomość, przyjaźń z Rossem była ogromnym darem, za który jesteśmy wdzięczni.

Ross pozostanie w naszych sercach i pamięci na zawsze…

DCh

Ranking "Perspektyw" 2023Poprzedni
GRANTY PPGR – nabór uzupełniaj...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda