Z życia szkoły

Z życia szkoły

Ranking "Perspektyw" 2023

Już po raz 25. miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" opublikował ogólnopolski ranking liceów i techników.

Ranking "Perspektyw" 2023

tarcaW tym roku "Perspektywy" wzięły pod lupę 1360 liceów (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745). Brane pod uwagę były tylko te szkoły, które w ub.r. miały co najmniej 12 maturzystów po raz pierwszy przystępujących do egzaminu, a wyniki średnie z obowiązkowego polskiego i matematyki nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach.

Na pierwszym miejscu (po raz trzeci z rzędu, zresztą) stanęło XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy, za nim V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa (przesunięcie z czwartej pozycji) oraz XIII LO ze Szczecina (zazwyczaj w pierwszej piątce). Na czwartej pozycji wylądował zasłużony już kolekcjoner pierwszych i drugich lokat — Uniwersyteckie LO z Torunia, pierwszą piątkę zamknęło III LO im. Marynarki Wojennej RP z Gdyni. Najlepszym wśród szkoły technicznych okazało się Technikum Mechatroniczne w ZSLi T nr 1 w Warszawie, po nim krakowskie Technikum Łączności nr 14 im. Obr. PP w Gdańsku oraz lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r.

Licea ogólnokształcące

W rankingu Perspektyw liczą się: wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (30 proc. oceny), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc. oceny) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc. oceny), również tych międzynarodowych. Do oceny techników dochodzą również wyniki z egzaminu zawodowego (30 proc. oceny).

 I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Bytowskiej  zajęło w rankingu  39. miejsce w województwie i 595. miejsce w skali kraju. Oznaczato niewielki spadek względem poprzedniego roku, gdy placówka zajęła kolejno 33. miejsce w województwie i 510. w Polsce. Szkoła jednak utrzymała brązowy laur jakości. 

Warsztaty metodą decopage na lekcjach ...Poprzedni
Pożegnaliśmy Rossa CatlinaNastępny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda