Z życia szkoły

Z życia szkoły

Znamy historię Patronów Naszej Szkoły

28 listopada 2023

Tradycją I LO im. Bojowników o Wolność i Polskość Ziemi Bytowskiej jest Konkurs Wiedzy o Patronach Szkoły w którym biorą udział uczniowie klas pierwszych. Coroczne organizowanie konkursu jest sposobem na zapoznanie nowych uczniów z historią regionu,    w którym żyjemy oraz postaciami, które tę wielką historię tworzyły. Traktujemy ten konkurs jako wyraz naszego szacunku i hołdu złożonego tym, którzy mężnie walczyli o to, by nasza "Mała Ojczyzna" - Ziemia Bytowska- była częścią Polski.

W ramach przygotowań do konkursu uczniowie zwiedzili Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie (wycieczki sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Bytowie) oraz złożyli znicze z tarczą LO na grobach Patronów Szkoły.

Pierwszym etapem konkursu był test, który napisali wszyscy uczniowie. Na podstawie tego testu wyłonieni zostali finaliści. Finał konkursu składał się z trzech etapów, częściowo wzorowanych na zasadach teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Każdą klasę reprezentowali zwycięzcy etapu klasowego. Ponadto każda klasa przygotowała wystawkę na temat: "Formy walki o wolność i polskość Ziemi Bytowskiej."

W skład Komisji Konkursowej wchodzili: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bytowie Dariusz Glazik, Maria Suska, Małgorzata Ryś- Kiełtyka oraz Bartosz Kowalski z klasy IIa.

Na konkurs przybyły osoby związane z Patronami Szkoły: pani Bygida Pakulnicka (przewodniczka Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie), wnuczka Jana Styp-Rekowskiego- pani Maria Prondzińska, Joanna Wnuk- Lipińska- wnuczka Bolesława Cysewskiego, Maria Suska- wnuczka Antoniego Szredera.

Konkurs uświetniły występu Zespołu Kaszubskiego z ILO w Bytowie, pod przewodnictwem pani Marii Suskiej.

Uczestnicy konkursu wykazali się głęboką wiedzą. Zwyciężyła klasa ID, którą reprezentowali: Bartosz Lipski i Bartosz Heron.

Organizatorami konkursu była klasa IIa z wychowawczynią Krystyna Cyrą i Małgorzata Ryś-Kiełtyka.

Wesołych Świąt!Poprzedni
Oświadczenia o utrzymaniu efektów ...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda