Z życia szkoły

Z życia szkoły

"Żołnierze Niezłomni"

W naszej Szkole pamiętamy o Żołnierzach polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski. Na lekcjach historii oglądaliśmy prezentację przygotowaną przez uczniów klasy IIIa oraz rozmawialiśmy o kontrowersjach związanych z "Żołnierzami Wyklętymi". Przeprowadziliśmy także Szkolny Konkurs Plastyczny. Pierwsze miejsce zajęła praca Zosi Kiżewskiej z klasy IIb. Najlepsze prace można obejrzeć na wystawkach na holu Szkoły.

Przedstawiciele naszej Szkoły brali udział w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W piątek 01.03.2024r. Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z liczną delegacją uczestniczył we Mszy świętej w kościele pw. Katarzyny Aleksandryjskiej i Św. Jana Chrzciciela w Bytowie. Po Mszy Świętej przeszliśmy na Plac Garncarski. Tam odśpiewaliśmy Hymn, złożyliśmy kwiaty i znicze. Wysłuchaliśmy okolicznościowego słowa ku pamięci "Żołnierzy Niezłomnych". Pomodliliśmy się za zmarłych  i ich rodziny.

VII Powiatowy Konkurs Praw Konsumen...Poprzedni
Szkolny Klub Recenzenta - Franz Kafka ...Następny

zobacz również

BIP
LIBRUS
© Liceum Ogólnokształcące w Bytowie 2021 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda